Caffee Mocca Espresso Quilt

Caffee Mocca Espresso Quilt

poniedziałek, 9 grudnia 2013

Świąteczne serduszka - tutorial

Bardzo lubię styl skandynawski & norweski, szczególnie za jego surowość i prostotę. Dzisiaj będzie o tym jak uszyć serduszka, które mogą posłużyć jako niebanalna ozdoba choinkowa.Potrzebujemy następujących materiałów:
- stara koszula / bluzka w krateczkę
- sznurek lniany
- drewniane koraliki (guziczki, co kto woli)
- wata do wypchania (ja dodatkowo wypchałam ścinkami resztek materiału)


Robimy formy z papieru, moje serduszka są małe, wysokość 8 cm. Zrobiłam dwa rodzaje: podłużne i normalne. 
Materiał układamy podwójnie i przypinamy szpileczkami formy serduszek.
Formy można wykroić dodając oczywiście zapasy na szwy. Ja mam inny sposób, który pozwala zachować identyczna wielkość wszystkich serduszek. Po przypięciu serduszek do podwójnie złożonego materiału obszywam naokoło formę (starając się nie przyszyć formy z papieru do materiału :) ) - jednocześnie zostawiam otwór, przez który wywinę serduszko na prawą stronę:

Przed wywinięciem serduszka na prawą stronę nacinamy zapasy na szwy - jak poniżej, starając się jednocześnie nie przeciąć szwu. Najważniejszym miejscem, gdzie należy zrobić nacięcie jest wierzchołek serduszka. Po wywinięciu pozwoli to zachować ładny, kolisty kształt serca i zapobiegnie ściąganiu i marszczeniu się materiału:

Następnie wypychamy serduszko watą lub ścinkami materiału i zaszywamy ręcznie otwór. Przeszywamy sznureczek do powieszenia oraz robimy kokardkę ze sznureczka na wierzchu serduszka:I gotowe!

W sumie "wyprodukowałam" 30 serduszek, 15 podłużnych i 15 tych "normalnych". Część z nich już zawisła na gałązkach modrzewiowych:

2 komentarze:

  1. Nie rozumiem -> "Po wywinięciu serduszka na prawą stronę nacinamy zapasy na szwy". Po wywinięciu na prawą stronę nie ma zapasu materiału ze szwem, bo jest on już w środku,na lewej stronie. Po wycięciu serduszka można naciąć szwy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ups, mój błąd :)) że też nikt tego do tej pory nie zauważył? już poprawiam :)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...